/ O projekcie

Projekt „Myszka” jest realizowany od 1998 roku, a jego celem ma być popularyzacja informatyki wśród szerokiego kręgu odbiorców, oraz pokazywanie najnowszych rozwiązań i trendów w branży IT. Powstał on w Polskim Radiu w Szczecinie, gdzie w godzinach wieczornych na antenie spotykali się informatycy i z udziałem słuchaczy na chacie, dyskutowali o tym „co w komputerach piszczy”. Po pewnym czasie powstała osobna witryna z podcastami i innymi materiałami edukacyjnymi tworzonymi w ramach całego przedsięwzięcia. Autorem pomysłu jest Jarosław Dalecki - dziennikarz radiowy, ale do projektu „Myszka” w krótkim czasie dołączyli Maciej Jankowski, twórca witryny - www.myszka.org, a obecnie prezes Fundacji Netcamp – www.netcamp.pl, Tomasz Lam reprezentujący Warcnet – www.warcnet.pl, Piotr Pilek z Lantechu – www.lantech.com.pl, Michał Smereczyński z Fundacji Aegis – www.aegis.pl, Rafał Malujda również z Fundacji Aegis, specjalista od prawa i nowych technologii – www.malujda.pl, a także Michał Lew znany z anteny jako Michał Kowalski z Expromo – www.expromo.pl.

Projekt Myszka rozwijał się bardzo dynamicznie otrzymując wiele nominacji, wyróżnień i nagród w kraju i poza granicami, a do części przeznaczonej dla dorosłych, dołączyły słuchowiska dla dzieci o przygodach myszki Ogonisi, która dziś żyje już własnym życiem i za chwilę zrobi się o niej głośno w sieci i w świecie realnym.

Mimo wielu sukcesów w końcu 2012 roku, okazało się, że dla realizacji projektu „Myszka” w radiu nie ma już miejsca, dlatego został on przeniesiony w miejsce w którym się dziś spotykamy. Mamy nadzieję, że stali słuchacze znajdą nas w sieci i przyłączą się do dalszego współtworzenia i rozwijania projektu w nowej formie.

Tak naprawdę, to zmiany w tym przedsięwzięciu będą w dużej mierze zależały od społeczności jaka do tej pory zgromadziła się wokół „Myszki”. Naszym celem jest dalsze pokazywanie nowych technologii i w prosty sposób mówienie o rzeczach trudnych, ale też pokazywanie ludzi i firm, które odniosły sukces i mają się czym podzielić z innymi. Zapraszamy wszystkich do współtworzenia projektu przez przysyłanie opinii, recenzji i również na inne sposoby. Projekt „Myszka” siłą rzeczy musi zmienić nieco charakter ,a jaki będzie … to zależy to od Internautów.

O projekcie „Myszka” w sieci:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C4%85ci%C4%87_myszk%C4%85

http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Tr%C4%85ci%C4%87_Myszk%C4%85

http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,368150,radio-szczecin--edukacja-przez-podcasting.html

http://www.youtube.com/watch?v=GgHqHguNPP8

http://e-biznes.pl/2010/01/tracic-myszka-liderem-europejskiego-roku-kreatywnosci-i-innowacji/

http://www.youtube.com/watch?v=7Z0Fe1zdy7o

O dokonaniach zespołu myszki:

2013 - nominacja do konkursu "Dziennikarz Roku 2012" przez SD RP „Pomorze Zachodnie"

2011 – nagroda European Podcast Award 2010

2010 – nagroda Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Departament Koordynacji i Wdrażania Programów Regionalnych

2010 – nominacja do European Podcast Award

2010 – nagroda Unii Europejskiej – Europejski Rok Kreatywności i Innowacji w kategorii „Nauka i Technika"

2009 – główna nagroda „Popularyzatora Nauki 2009" w kategorii „Nauka i Technika"

2008 – nominacja do „Popularyzatora Nauki 2008"

2006 – nagroda „ Kaczka dziennikarska" przyznana przez stowarzyszenie dziennikarzy za edukację informatyczną