Trącić Myszką 2012

/ [29.10.2012] Bloger, przedstawiciel blogosfery ...

< wróć do listy

Medal of Honor Warfighter, debiutuje na PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Oczekiwana gra Medal of Honor Warfighter, debiutuje dziś na platformach PC, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Medal of Honor Warfighter powstał w oparciu o przeżycia członków formacji specjalnych Tier 1 i wydarzenia, mające miejsce podczas prawdziwych operacji antyterrorystycznych na całym świecie dając fanom serii możliwość wzięcia udziału we współczesnych operacjach elitarnych jednostek U.S. Army. Gracz znajduje się w samym środku bezwzględnej i brutalnej wojny z globalnym terrorem. Medal of Honor Warfighter zamyka etap walki w Afganistanie, ale wciąż pozostaje na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami na świecie. Amerykańskie operacje antyterrorystyczne to nie wszystko – w trybie wieloosobowym można zmierzyć się z innymi graczami w rozgrywce z udziałem sił specjalnych z różnych krajów – w tym polską elitarną jednostką GROM!
Medal of Honor Warfighter jest pierwszą w historii grą, powstałą przy współpracy z żołnierzami oraz dowództwem GROM. Okładkę jej polskiego wydania zdobi wizerunek żołnierza formacji, a pojawiający się w niej rodzimi żołnierze odwzorowani zostali z dbałością o najdrobniejsze detale. Decyzja o umieszczeniu w grze naszej elitarnej jednostki zapadła w Stanach Zjednoczonych. Zapytano głównych konsultantów gry – członków Navy Seal o to, którą jednostkę specjalną na świecie jako jedyną umieściliby w trybie fabularnym gry i w 7 na 7 odpowiedziach wymieniono właśnie GROM. Nasza formacja specjalna, wyróżniła się już niejednokrotnie walcząc u boku Amerykanów w misjach w Afganistanie czy Iraku.

Zgodę na wykorzystanie wizerunku żołnierzy Grom wydało Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej:
"W ten sposób chcemy promować wśród młodych ludzi Wojsko Polskie, którego częścią jest jednostka specjalna Grom" powiedział na spotkaniu prasowym płk Piotr Gąstał, dowódca GROM.
„Gdy usłyszeliśmy że Danger Close chciałoby wykorzystać GROM w ich nowej grze – byliśmy naprawdę zaskoczeni" – powiedział Hubert Hatłas z Electronic Arts Polska. „Zdawaliśmy sobie sprawę, że to przełomowa chwila w historii polskich gier oraz że nasza jednostka została wyróżniona na tle innych państw. Jednocześnie wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo dużo pracy. Zrobiliśmy wszystko, aby GROM był żywą promocją naszego kraju, dbaliśmy o to aby każdy element, począwszy od techniki przeładowania magazynka aż po naszywkę Polski Walczącej został idealnie odwzorowany przez studio w USA. I to się udało! Mamy nadzieję, że osoby grające w naszą grę za granicą z czystej ciekawości sprawdzą, co znaczy znak na ramieniu polskiego żołnierza poznając tym samym część naszej historii" – dodał.